LAJMI I FUNDIT:

Babai i Nico Gonzalez: Ai zgjodhi Barcelonën para Real Madridit

Babai i Nico Gonzalez: Ai zgjodhi Barcelonën para Real Madridit

Babai i mesfushorit të ri, Nico Gonzalez, Fran Gonzalez ka këmbëngulur se lojtari është plotësisht i përkushtuar te Barcelona.

Mesfushori po lidhet me një largim të madh parash nga Camp Nou, me Manchester Cityn mes klubeve të interesuara.


Fran Gonzalez, babai i Nicos, ka qenë trajner në City për disa sezone, teksa ka folur për situatën e djalit të tij dhe zgjedhjen e bërë për Barcelonën.

Dani Alves shmang shkeljen e stemës së Barcelonës, ndikimi i tij bëhet i madh pasi Nico e kopjon veprimin e tij
Lexo po ashtu Dani Alves shmang shkeljen e stemës së Barcelonës, ndikimi i tij bëhet i madh pasi Nico e kopjon veprimin e tij

“Ishte e lehtë për djaloshin të shkonte te Barcelonë”, ka thënë fillimisht Fran për ESPN.

“Ne mund të shkonim te Real Madrid ose Barcelona, por ai zgjodhi Barçën. Epo, ai dhe nëna e tij zgjodhën Barcelonën!”.

“Ai kishte oferta nga kudo, shumë të rëndësishme, shumë para, por ëndrra e tij ishte të luante në Barcelonë”.

“Ishte një sakrificë e madhe për vëllezërit e tij, të cilët nuk donin të shkonin në Barcelonë, por ëndrra u realizua këtë sezon”, përfundoi babai i Nicos. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

Barcelona kontakton ish-yllin e tyre i cili ështe ende aktiv në futboll, për t’u bërë asistent i Flickut

La Liga
Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

Real Madridi do të nënshkruajë këtë verë me sulmuesin që shënoi 18 gola për vetëm 1.5 milionë euro

La Liga
Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Eksod te Bayern Munichu këtë verë – largohen shtatë futbollistë, vlera e të cilëve llogaritet 340 milionë euro

Bundesliga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

Hansi Flick dëshiron ta bëjë yllin e Leverkusenit blerjen e parë te Barcelona

La Liga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Kalo në kategori