Azpilicueta nuk i duronte më fyerjet e tifozëve të Leeds United, kapiteni i Chelseat ndaloi para tyre dhe u bëri me shenjë të heshtnin

Kapiteni i Chelseat, Cesar Azpilicueta, u pa duke bërë disa veprime në drejtim të tifozëve të Leeds United gjatë ndeshjes së tyre në Ligën Premier në Stamford Bridge.

Blutë siguruan një fitore dramatike 3-2 kundër skuadrës së Marcelo Bielsa të shtunën pasdite pasi Jorginho shënoi golin e fitores në minutën e 90+4.

Ishte një fillim premtues për Leeds. Në minutën e 28-të, Raphinha hapi rezultatin nga penalltia, por shifrat u barazuan 1-1 nga Mason Mount.

Në pjesën e dytë, skuadra e Thomas Tuchel e përmbysi rezultatin 2-1 në minutën e 58-të, kur Jorginho realizoi nga pika e bardhë.

Dhe me 20 minuta të mbetura, mbrojtësi Andreas Christensen u fut në lojë për kapitenin e Chelseat, Azpilicueta, me këtë të fundit që ndaloi për disa çaste para tifozëve mysafirë.

Talenti i Leeds, Joe Gelhardt shënoi golin e tij të parë për bardhezinjtë për të barazuar rezultatin 2-2, por Jorginho riktheu epërsinë për blutë. /Telegrafi/

Nga Spanja raportojnë se Lunin ka arritur marrëveshje me gjigantin e Ligës Premier

Ish-futbollisti që e la karrierën profesioniste për t'u bërë luftëtar në UFC tani po shpartallon kundërshtarët