LAJMI I FUNDIT:

Ausilio pranon që Interit nuk i mungojnë Conte, Lukaku e Hakimi

Ausilio pranon që Interit nuk i mungojnë Conte, Lukaku e Hakimi
(Foto: Inter/Football Italia)

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio, ka shpjeguar reagimin e klubit pas largimit të Antonio Conte, Romelu Lukaku e Achraf Hakimi.

Nerazzurrët janë në krye të tabelës së Serie A me një pikë më shumë se rivali i tyre lokal, Milan.


NË edicionin e kaluar, ata e fituan titullin nën drejtimin e Antonio Conte, mirëpo në fund të sezonit u largua trajneri dhe dy nga yjet kryesore të skuadrës.

Ata u zëvendësuan nga Denzel Dumfries dhe Edin Dzeko, derisa Hakan Calhanoglu u transferua në vend Christian Eriksen, i cili mund ta ndërpresë kontratën me Interin për shkak të problemeve shëndetësore.

Në anën tjetër, zikaltrit e angazhuan Simone Inzaghin në postin e trajnerit, i cili nënshkroi kontratë dyvjeçare.

“Ne nuk dorëzohemi kurrë. Humbja e këtyre njerëzve dukej sikur një mal i madh për t’u ngjitur, mirëpo gjëja e mirë në futboll është se gjithmonë të jepet një mundësi e re”.

“Situata nuk ishte aq e keqe sa që përshkruhej, por humbja e Contes, Lukakut, Eriksenit dhe Hakimit, mund ta ketë vrarë këdo, por jo Interin, nuk duhet të dorëzohesh pas vështirësisë së parë”, ka deklaruar Ausilio për Sky Sport Italia, ndërsa citon Sportmediaset. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Bundesliga
Pas humbjeve të Arsenalit dhe Liverpoolit - super kompjuteri i

Pas humbjeve të Arsenalit dhe Liverpoolit - super kompjuteri i "Opta" ndryshon shanset për fituesin e Ligës Premier

Premier League
Ka refuzuar të luajë kundër Leverkusenit - Naby Keita do t'i vuajë pasojat

Ka refuzuar të luajë kundër Leverkusenit - Naby Keita do t'i vuajë pasojat

Bundesliga
Dy lojtarë të Real Madridit që Ancelotti i parashikoi se do të kalonin Bellinghamin me gola - si ia kanë dalë deri tani

Dy lojtarë të Real Madridit që Ancelotti i parashikoi se do të kalonin Bellinghamin me gola - si ia kanë dalë deri tani

La Liga
“Urime djali jem”, nëna e uron Granit Xhakën pas triumfit në Bundesliga - përqafim edhe nga gruaja dhe vajzat

“Urime djali jem”, nëna e uron Granit Xhakën pas triumfit në Bundesliga - përqafim edhe nga gruaja dhe vajzat

Bundesliga
I lagur i tëri në birrë, Granit Xhaka u dërgon mesazh tifozëve të Leverkusenit

I lagur i tëri në birrë, Granit Xhaka u dërgon mesazh tifozëve të Leverkusenit

Bundesliga
Kalo në kategori