Atletico Madridi nuk mundet të marr më shumë se një barazim ndaj Rayo Vallecanos

Atletico Madridi dhe Rayo Vallecano kanë ndarë pikët në barazimin 1-1 në kuadër të javës së 10-të në La Liga.

Los Colchoneros ishte më i drejtpërdrejtë në pjesën e parë dhe e gjeti edhe golin e epërsisë.

Antoine Griezmann asistoi te Alvaro Morata i cili shënoi për 1-0 në minutën e 20-të.

Pjesa e parë nuk solli asgjë dhe Los Colchoneros shkuan në pushim me epërsi.

Sa i përket pjesës së dytë mysafirët ishin më kërkues dhe renditën rastet para portës së Atleticos.

Path Ciss, Isi Palazon dhe Radamel Falcao kishin raste të mira në minutat 50’, 68’ dhe 71’, por pa sukses.

Atletico pastaj rrezikoi me Matheus Cunha i cili kishte dy raste, por nuk arriti ta dyfishojë epërsinë.

Në kohën shtesë Rayo Vallecano fitoi penallti, pasi rasti u shikua në VAR, ku Radamel Falcao ishte i saktë për 1-1.

Deri në fund gola nuk kishte më dhe skuadrat madrilene u ndan në barazim.

Atletico Madrid ka 20 pikë dhe mban vendin tretë, ndërsa Rayo Vallecano ka 11 pikë dhe qëndron në mesin e renditjes. /Telegrafi/

Rënia e një prej më të mirëve në botë – e larguan nga klubi në ditën e dasmës, tani stërvitet me amatorë

Klopp thyen heshtjen për vendimin e Liverpoolit për emërimin e Arne Slot dhe zbulon këshillat që do t'i jepte zëvendësuesit të tij

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më