Atletico Madridi dhe Rayo Vallecano kanë ndarë pikët në barazimin 1-1 në kuadër të javës së 10-të në La Liga.

Reklama

Los Colchoneros ishte më i drejtpërdrejtë në pjesën e parë dhe e gjeti edhe golin e epërsisë.

Antoine Griezmann asistoi te Alvaro Morata i cili shënoi për 1-0 në minutën e 20-të.

Pjesa e parë nuk solli asgjë dhe Los Colchoneros shkuan në pushim me epërsi.

Sa i përket pjesës së dytë mysafirët ishin më kërkues dhe renditën rastet para portës së Atleticos.

Path Ciss, Isi Palazon dhe Radamel Falcao kishin raste të mira në minutat 50’, 68’ dhe 71’, por pa sukses.

Reklama

Atletico pastaj rrezikoi me Matheus Cunha i cili kishte dy raste, por nuk arriti ta dyfishojë epërsinë.

Reklama

Në kohën shtesë Rayo Vallecano fitoi penallti, pasi rasti u shikua në VAR, ku Radamel Falcao ishte i saktë për 1-1.

Deri në fund gola nuk kishte më dhe skuadrat madrilene u ndan në barazim.

Atletico Madrid ka 20 pikë dhe mban vendin tretë, ndërsa Rayo Vallecano ka 11 pikë dhe qëndron në mesin e renditjes. /Telegrafi/


Standings provided by Sofascore