Real Madridi është në një pozicion fantastik në këtë pikë të sezonit 2021/22 dhe kjo po funksionon në dëm të Los Blancos pasi askush nuk dëshiron të largohet nga klubi në janar.

Reklama

Carlo Ancelotti e di se kush është në skuadrën e tij të favorizuar në ditët e ndeshjes, dhe si të tillë ka lojtarë që nuk janë të nevojshëm për pjesën e mbetur të sezonit.

Në sezonet e fundit, afati i janarit ka qenë i hapur për lojtarët e Real Madridit që nuk kishin minuta dhe mund të largohen, siç ndodhi me Alvaro Odriozola dhe Andriy Lunin në 2020.

Reklama

Megjithatë, viti 2022 një ndryshim, me asnjë nga lojtarët e klubit që nuk kërkon të bëjë një ndryshim, madje edhe ata që nuk luajnë.

Reklama

Gareth Bale, Marcelo dhe Isco do të jenë të gjithë të disponueshëm për transferime falas më 30 qershor, dhe klubi ishte i gatshëm të bënte një marrëveshje për të gjithë treshen këtë janar, por asnjë ofertë nuk ka pasur.

Transferimet LIVE: Afati kalimtar i janarit Transferimet LIVE: Afati kalimtar i janarit

Lëvizjet e Bale dhe Isco mund të ndodhin ende para afatit, nuk mund të përjashtohet plotësisht, por të thuash se ka pritje në Madrid do të ishte një gënjeshtër.

Eden Hazard është një tjetër lojtar që nuk ka minuta, por largimi i tij nga klubi do të jetë kompleks për faktin se ai ka tre vjet të mbetur në kontratën e tij.

Reklama

Jesus Vallejo dhe Mariano Diaz do të vazhdojnë të presin për një shans që duket i pamundur, por ata nuk dëshirojnë të largohen nga klubi.

Reklama

Kjo do të thotë se Los Blancos presin një fund shumë të qetë të afatit të dimrit. /Telegrafi/