LAJMI I FUNDIT:

Ashley Young thumbon lojtarët e Arsenalit pas ndeshjes: Ata festuan sikur ta kenë fituar ligën

Ashley Young thumbon lojtarët e Arsenalit pas ndeshjes: Ata festuan sikur ta kenë fituar ligën

Në një intervistë pas ndeshjes që ka bërë shumë njerëz që flasin, Ashley Young ka thënë se lojtarët e Arsenalit e festuan fitoren e së shtunës ndaj Aston Villas sikur të kishin fituar ligën.

Reklama

Një gol në pjesën e parë nga Bukayo Saka vulosi atë që mund të rezultojë të jetë një tre pikësh domethënëse në ambiciet e klubit për të vulosur një top katërshe këtë sezon – dhe skuadra e Mikel Arteta festoi pasi Bernd Leno bëri një pritje të madhe për të mohuar Coutinhos golin në sekondat e fundit të takimit.

Pak më vonë, vërshëllima e fundit ndodhi dhe Kieran Tierney, Granit Xhaka dhe Rob Holding u vërshuan te Leno.

Festimet nuk u ndalën me kaq. Ndërsa Arsenali në formë e rriti avantazhin e tij ndaj vendit të pestë Manchester United në katër pikë me një lojë më pak, Mikel Arteta dhe lojtarët e tij qëndruan pas fishkëllimës së fundit për të duartrokitur mbështetësit e tyre.

Tifozët madje brohoritën: “Ne kemi Super Mike Artetan, ai e di saktësisht se çfarë na nevojitet, Kieran në prapavijë, Gabi në sulm, Arsenal në rrugën për në Ligën e Kampionëve”.

Ishte një këngë që solli një koment nga Arteta në intervistën e tij pas ndeshjes. “Nëse mund t’i bëjmë ata të lumtur, gjithçka ka kuptim… personalisht, ndihem mirë”.

Saka me kërkesë të veçantë për gjyqtarët: Më mbroni më shumë nga goditjet e shumta që po më japin kundërshtarët
Lexo po ashtu Saka me kërkesë të veçantë për gjyqtarët: Më mbroni më shumë nga goditjet e shumta që po më japin kundërshtarët

Lojtari i Aston Villas, Ashley Young, me siguri kishte diçka për të thënë për festimet e Arsenalit pas ndeshjes.

Në klipin që është bërë virale, një reporter i Villa TV fillon duke thënë: “Mënyra se si festoi Arsenali në fund, ishte sikur ata të ishin kualifikuar tashmë në Ligën e Kampionëve, dhe ju dëshironi që të jetë një vend i vështirë për të ardhur. Villa Park, kjo është ambicia e klubit dhe kjo tregon se ata e shohin këtë si një tre pikë të madhe”.

Young më pas përgjigjet: “Ne duam ta bëjmë këtë një vend të vështirë për të ardhur dhe mendoj se është një vend i vështirë. E patë mënyrën se si ata festuan, për të qenë i sinqertë ishte sikur fituan ligën. Por kjo tregon se ata e patën të vështirë”.

“Ne duam të jemi në ato vende evropiane, duam ta kthejmë klubin atje, dhe të gjithë e kanë atë ambicie për ta rikthyer klubin atje”.

“Pra, ne duam ta bëjmë një vend të vështirë për të ardhur, por duam të fitojmë edhe ndeshjet”, ka shtuar më tej ai.

Young nuk është lojtari i vetëm që mban shënim festimet e fundit të Arsenalit pas ndeshjes. Në shkurt, pas fitores së tyre të vështirë 1-0 kundër Ëolves, mesfushori Ruben Neves bëri gjithashtu të njëjtin koment.

Neves tallet keq me Arsenalin: Festonin për një fitore sikur ta fitonin kampionatin
Lexo po ashtu Neves tallet keq me Arsenalin: Festonin për një fitore sikur ta fitonin kampionatin

“Ne pamë mënyrën se si ata festuan fitoren dhe kjo tregon nivelin që jemi”, dekaroi ai më pas.

“Nuk e pashë Arsenalin të festonte kështu në 10 vitet e fundit – ishte sikur të fitonte ligën”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori