LAJMI I FUNDIT:

Asamoah largohet nga Juventusi, pesë skuadra pas tij

Asamoah largohet nga Juventusi, pesë skuadra pas tij

Mbrojtësi ganez, Kwadwo Asamoah pritet të largohet nga Juventusi gjatë këtij afati kalimtar të verës.

Pas lëndimit të pësuar vitin e kaluar, Asamoah kishte humbur vendin e titullarit tek Juventus.

Kjo ka bërë që ganezi të kërkoj largimin nga kampionët e Serie A.

28-vjeçari është duke u kërkuar nga pesë skuadra të njohura evropiane.

Southampton dhe West Ham janë ekipet angleze që e duan atë.

Ndërkohë në Francë Asamoah kërkohet nga Lyon dhe në Turqi nga Galatasaray dhe Trabzonspor.

Juventus është pajtuar ta lë të largohet ganezin mirëpo për një gjë të tillë kërkon 12 milionë euro. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Napoli 1-1 Barcelona, vlerësimet e futbollistëve: Rrahmani ndër më të mirët në ndeshje, Lewandowski me notën më të lartë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori