LAJMI I FUNDIT:

Arsyeja pse largimi i Harry Maguire drejt West Ham nuk po zyrtarizohet

Arsyeja pse largimi i Harry Maguire drejt West Ham nuk po zyrtarizohet

Manchester United nuk e ka finalizuar transferimin e Harry Maguire te Ëest Ham United, pavarësisht se ka rënë dakord me klubin londinez për gjithçka.

Sipas Fabrizio Romano, Djajtë e Kuq presin të shohin se kush do të jetë zëvendësuesi i tij kur ai të largohet.


“Megjithatë, unë e kuptoj që United dëshiron të presë dhe të shohë se kush do të jetë zëvendësuesi i ish-kapitenit të tyre përpara se ta lërë atë të largohet nga Old Trafford këtë verë”.

Manchester United pranon ofertën e West Ham, Maguire do të largohet nga Old Traford
Lexo po ashtu Manchester United pranon ofertën e West Ham, Maguire do të largohet nga Old Traford

“Man United kishte skautë që përcollën Jean-Clair Todibo e Nice të premten mbrëma dhe ata gjithashtu po vëzhgojnë situatën e Benjamin Pavard në Bayern Munich – pasi lojtari dëshiron të largohet”, ka thënë Romano.

Duket se Todibo dhe Pavard janë dy objektivat kryesore të të Kuq për të zëvendësuar Maguire, por ata ende nuk kanë bërë një lëvizje të duhur për asnjërin prej tyre.

Katër largime dhe dy transferime që Ten Hag i kërkon nga Manchester United
Lexo po ashtu Katër largime dhe dy transferime që Ten Hag i kërkon nga Manchester United

Erik ten Hag konfirmoi së fundmi se Maguire do të jetë në dispozicion për Man United kundër Wolves të hënën.

Mbetet për t’u parë nëse marrëveshja mund të përfundojë para kësaj ndeshje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Serbi tentoi ta luante të zgjuarin te Dortmundi duke fyer Terziqin, klubi gjerman ia tregon derën

Bundesliga

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Sozia e Messit është një yll i vërtetë kudo që shfaqet, por ka vetëm një “të metë”

Ndërkombëtare
Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

Festoi si i çmendur pasi shënoi ndaj tyre, tifozët e Atletico Madrid me mesazh për Felix

La Liga
Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Super kompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier

Premier League
Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Ish-selektori i Kosovës në basketboll trondit me rrëfimin e tij për vendin tonë, organizimin në federatë deri te transferimi i një lojtari

Sport
Kalo në kategori