LAJMI I FUNDIT:

Manchester United pranon ofertën e West Ham, Maguire do të largohet nga Old Traford

Manchester United pranon ofertën e West Ham, Maguire do të largohet nga Old Traford

Manchester United ka pranuar shitjen e qendërmbrojtësit Harry Maguire.

Pas katër viteve qëndrim në Old Traford, qendërmbrojtësi anglez do të largohet në drejtim të Londrës.

Maguire karrierën do ta vazhdoj te West Ham United pasi marrëveshja mes dy klubeve tanimë është arritur.

Manchester United refuzon ofertën e dytë të West Hamit për Maguiren
Lexo po ashtu Manchester United refuzon ofertën e dytë të West Hamit për Maguiren

The Sun ka raportuar se West Ham ka ofruar 30 milionë funte (35 milionë euro), shumë që ka kënaqur drejtuesit e Djajve të Kuq dhe e kanë pranuar ofertën.

Palët tanimë kanë gjetur marrëveshjen dhe zyrtarizimi i Maguires te West Ham është çështje ditësh.

Onanas i ikën 'truri' menjëherë me Harry Maguiren, portieri shpërthen ndaj mbrojtësit anglez pas një gabimi skandaloz 
Lexo po ashtu Onanas i ikën 'truri' menjëherë me Harry Maguiren, portieri shpërthen ndaj mbrojtësit anglez pas një gabimi skandaloz 

Përpos 30-vjeçarit, skuadra londineze është në negociata me Djajtë e Kuq edhe për transferimin e mesfushorit skocez Scott McTominay.

Gjithsesi për United është një lajm i mirë largimi i Maguire, i cili vitet e fundit nuk ishte në formën më të mirë dhe ka bërë shumë gabime. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

Deco takohet me agjenten e Haaland – sipas ekspertit të transferimeve marrëveshja nuk është e pamundur

La Liga
Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Guardiola është fans i madh i tij – Man City rivalizon Arsenalin për yllin që kushton 100 milionë euro

Premier League
Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Njëri prej top yjeve është shndërruar në një makth për Chelsean - as Pochettino nuk e di çfarë të bëjë

Premier League

"Shihemi sërish Arda" - Real Madridi ka gjetur destinacionin perfekt për huazimin e Guler

La Liga
Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

Si duket paga e një futbollistit të nivelit elitar - Gerard Pique e ka publikuar pasqyrën financiare

La Liga
Kalo në kategori