LAJMI I FUNDIT:

Arsenali vazhdon interesimin për Banegan

Arsenali vazhdon interesimin për Banegan

Arsenali po shkon mundësinë për të transferuar mesfushorin e Sevillas, Ever Banega, në afatin kalimtar të dimrit.

Reklama

Sipas mediumit britanik The Sun, drejtuesit e ri të Arsenalit duan t’ia bëjnë dhuratë Banegan trajnerit Unai Emery.

Trajneri i Topçinjve punoi me Banegan te Sevilla dhe dëshiron që reprezentuesi i Argjentinës të shtojë konkurrencën në mesfushë.

Emery e do Banegan te Arsenali
Lexo po ashtu Emery e do Banegan te Arsenali

Do të jetë një nga marrëveshjet e para që Raul Sanllehi do të shikojë në rolin e tij të ri si drejtues sportiv, pas largimit të Ivan Gazidis.

Burime spanjolle thonë se Banega ka një klauzolë prej 18 milionë funtesh për largim para se kontrata e tij të skadojë në fund të sezonit të ardhshëm.

Banega dhe Emery gjatë kohës së tyre te Sevilla (Getty Images)

Emery ishte i interesuar për Banegan edhe në verë, por ish-ylli i Interit zgjodhi të zgjaste magjinë e tij të dytë në Sevilla.

Ndryshe, 30-vjeçari është reprezentues i rregullt i Argjentinës dhe njihet për kreativitetin dhe organizimin në mesfushë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Kalo në kategori