LAJMI I FUNDIT:

Emery e do Banegan te Arsenali

Emery e do Banegan te Arsenali
Banega dhe Emery (Getty Images)

Mesfushori argjentinas, Ever Banega, dëshirohet nga trajneri i ri i Arsenalit, Unai Emery.

Reklama

Banega ka përfunduar në radarin e gjigantit anglez, Arsenalit.

Trajneri Emery është i etur për nënshkrimin e mesfushorit argjentinas pasi i njeh mirë aftësitë e tij.

Emery i ngazëllyer me rinovimin e Xhakës
Lexo po ashtu Emery i ngazëllyer me rinovimin e Xhakës

Kjo pasi spanjolli ka punuar me Banegan gjatë kohës së tij si menaxher i Valencias dhe Sevillas.

Banega dhe Emery gjatë kohës së tyre te Sevilla (Getty Images)

Sipas mediumit La Colina de Nervion, edhe mesfushori i Sevilla është i gatshëm të bashkohet me Arsenalin, por së pari dëshiron siguri për rolin e tij në ekip nga trajneri Emery.

Reprezentuesi argjentinas dëshiron të dijë se sa kohë i garantohet në Emirates para se të bie dakord për t’u bashkuar me klubin.

Rabiot, transferimi i parë i Emeryt te Arsenali?
Lexo po ashtu Rabiot, transferimi i parë i Emeryt te Arsenali?

Banega ka luajtur në të kaluarën edhe për Boca Juniors dhe Interin, ndërsa është reprezentuesi i rregullt i Argjentinës.

Argjentinasi besohet se vlen rreth 20 milionë euro. /Telegrafi/