LAJMI I FUNDIT:

Arsenali tregohet i pamëshirshëm ndaj Sheffieldit dhe merr një fitore tenistike

Arsenali tregohet i pamëshirshëm ndaj Sheffieldit dhe merr një fitore tenistike

Arsenal ka marrë një fitore jashtëzakonisht të thellë me rezultat 6-0 në udhëtim ndaj Sheffield United në kuadër të xhiros së 27-të të Ligës Premier.

Që nga fillimi i ndeshjes “Topçinjtë” treguan forcën e tyre, duke mos e vënë në dyshim aspak fitoren.

Në hapësirën e një minuti ata shpërdoruan dy raste të mira shënimi me Bukayo Saka dhe Gabriel Martinelli. Pas këtyre dy rasteve, filloi edhe ‘festivali’ i golave ku pesë prej tyre u shënuan vetëm në pjesën e parë.


Martin Odegaard (5’) shënoi për 1-0, më pas epërsia e Arsenalit u dyfishua kur Jayden Bogle (13’) shënoi autogol për 2-0. Për rezultatin 3-0 u përkujdes Gabriel Martinelli (15’) falë edhe devijimit të topit nga mbrojtësi kundërshtar.

Londinezët nuk e kishin ndërmend të ndalen dhe shënuan përsëri me anë të Kai Havertz (25’) për 4-0 dhe me Declan Rice (39’) për 5-0.

Në pjesën e dytë duke marrë parasysh epërsinë e thellë të krijuar në pjesën e parë ra ritmi i lojës, ndonëse Arsenali shënoi edhe një gol tjetër.

Ben White (58’) pas asistimit të Kai Havertz shënoi për 6-0, që në fund doli të jetë edhe rezultati përfundimtar i takimit.

Arsenali tani ka shkuar në kuotën e 61 pikëve dhe gjendet në pozitën e tretë, me dy pikë më pak se lideri Liverpooli që ka 63 sosh./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

Ligat tjera
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Premier League
Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Ligue 1

"Nëse ata duan që unë të largohem nga Real Madridi, do të duhet të më vrasin" - ylli i Los Blancos shfaq besnikërinë e tij ndaj klubit

La Liga
Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori