David Neres mund të largohet nga Ajaxi në verë.

Ashtu si shumica e futbollistëve të skuadrës holandeze edhe braziliani është duke mahnitur këtë stinor.

Për 22-vjeçarin  ka shumë klube të interesuara dhe sipas medieve holandeze, së fundmi në garë për të është futur Arsenali, që ka dërguar skautë për ta vëzhguar nga afër në ndeshjen e sotme që Ajaxi e luan përballë Juventusit në Torino.

Neres shënoi gol të bukur, por të gjithë po flasin për driblimin e tij ndaj Carvajalit Neres shënoi gol të bukur, por të gjithë po flasin për driblimin e tij ndaj Carvajalit

Në rast se Neres largohet këtë verë nga skuadra e Ajaxit, atëherë klubet që duan ta blejnë duhet të paguajnë 35 milionë euro.

Lojtari tashmë këtë sezon ka shënuar 12 gola në 44 ndeshje në të gjitha garat. /kp/