LAJMI I FUNDIT:

Arsenali kontakton agjentin Mendes për yllin e Valencias, Guedes

Arsenali kontakton agjentin Mendes për yllin e Valencias, Guedes

Gjiganti anglez, Arsenali po rrit interesimin e tyre në sulmuesin anësor të Valencias, Goncalo Guedes.

Reklama

Topçinjtë kanë ndjekur me vëmendje të lartë yllin e talentuar portugez këtë sezon pasi ai ka bërë shumë mirë që nga huazimi i tij në verë nga PSG.

Trajneri i Valencia, Marcelino ka deklaruar tashmë se do të vazhdojë të mbajë Guedes dhe burimet e mediave spanjolle thonë se bisedimet janë në zhvillim me PSG-në.

Tetë lojtarët e panjohur që po ‘shkatërrojnë’ në La Liga këtë fillim sezoni, në listë edhe Enis Bardhi (Foto)
Lexo po ashtu Tetë lojtarët e panjohur që po ‘shkatërrojnë’ në La Liga këtë fillim sezoni, në listë edhe Enis Bardhi (Foto)

Çmimi që do të duhet të paguajë skuadra e madhe spanjolle është rreth 30-35 milionë eurosh për të bërë të përhershëm xhevahirin e tyre.

Guedes përball Nelson Semedon në ndeshje ndaj Barcelonës (Getty Images)

Marrëveshja e tanishme e Valencias me Guedesin është në baza të një huazimi të drejtpërdrejtë pa opsion blerjeje.

Megjithatë, Valencia do ta ketë të vështirë ta përvetësojë talentin parisien, pasi tani ka konkurrencë në garë për shërbimet e tij.

Kërkohet nga Real Madridi, por Guedes dëshiron të qëndroj te Valencia
Lexo po ashtu Kërkohet nga Real Madridi, por Guedes dëshiron të qëndroj te Valencia

Burimet e mediave parisiane thonë se Arsenali gjithashtu po bën sulmin e tyre tani pasi ka bërë kontakte edhe me agjentin e Guedes, Jorge Mendes.

Sulmuesi anësori luan në mënyrë të ngjashme me Alexis Sanchezin dhe do të ishte një zëvendësim ideal për kilianin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Dalin pamjet nga reagimi i Bellingham ndaj goditjes së Valverdes që përfundoi me auto-gol nga Meret

Liga e Kampionëve
Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në gjashtë shtete dhe tre kontinente

Ndërkombëtare
Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

Perez po bëhet gati për transferimin e madh - shumë i dashur nga tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori