LAJMI I FUNDIT:

Kërkohet nga Real Madridi, por Guedes dëshiron të qëndroj te Valencia

Kërkohet nga Real Madridi, por Guedes dëshiron të qëndroj te Valencia

Mesfushori portugez me tipare sulmuese, Goncalo Guedes ka shprehur dëshirën e tij për të qëndruar sa më gjatë te Valencia pasi është i lumtur në Mestalla.

Reklama

Goncalo Guedes ka pranuar se nuk është i sigurt se ku do të qëndrojë e ardhmja e tij, por ai do të dëshironte të qëndroj në Valencia pas huazimit të tij nga Paris Saint-Germian.

Mesfushori portugez me tipare sulmuese u transferua në Mestalla në verë në një marrëveshje huazimi me mundësi blerje dhe ka bërë një fillim të rrufeshëm me tre gola dhe pesë asistime në gjashtë nisje të ligës.

Ronaldo e do Guedesin në vend të Bale, ia propozon edhe Perezit
Lexo po ashtu Ronaldo e do Guedesin në vend të Bale, ia propozon edhe Perezit

Paraqitjet e mira, forma dhe lumturia që po përjeton në Mestalla kanë bërë që Guedes të shpresoj të qëndroj sa më gjatë që është e mundur te Valencia.

Guedes duke festuar njërin nga golat e tij me Valencian

“Është gjithmonë mirë që skuadrat më të mëdha tregojnë interes për punën time edhe pse nuk di asgjë për të ardhmen time”, ka thënë fillimisht Guedes për ESPN.

“Unë nuk e di se çfarë do të ndodh [sezonin e ardhshëm], por do të doja të qëndroja në Valencia”.

Tetë lojtarët e panjohur që po ‘shkatërrojnë’ në La Liga këtë fillim sezoni, në listë edhe Enis Bardhi (Foto)
Lexo po ashtu Tetë lojtarët e panjohur që po ‘shkatërrojnë’ në La Liga këtë fillim sezoni, në listë edhe Enis Bardhi (Foto)

“Jam shumë i lumtur këtu dhe jam trajtuar shumë mirë”, përfundoi portugezi.

Guedes iu bashkua PSG-së nga Benfica në janar të këtij viti, por u gjet në kohë të vështirë pas transferimeve të Julian Draxler, Neymar dhe Kylian Mbappe. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori