Arsenali është duke kërkuar transferimin e një mbrojtësi të djathtë për sezonin e ri.

Shumicën e ndeshjeve këtë edicion në atë pozitë ka luajtur Ben White, por edhe japonezi Tomiyasu.

Por trajneri Mikel Arteta kërkon një mbrojtës të ri për krahun e djathtë dhe duket se atë e ka gjetur në elitën e futbollit turk.

Mbrojtësi i talentuar francez, Sacha Boey ka shkëlqyer në dy vitet e fundit me Galatasarayn dhe ka zgjuar interesimin e gjigantit anglez.

Lideri aktual i Ligës Premier e ka përcjellë në disa ndeshje francezin dhe The Sun ka raportuar se janë gati të bëjnë një hap para për transferimin e tij në afatin kalimtar të verës.

Lojtari më i shtrenjtë në historinë e Arsenalit do t'i duhet një mrekulli që të kthehet dhe të qëndrojë në klub Lojtari më i shtrenjtë në historinë e Arsenalit do t'i duhet një mrekulli që të kthehet dhe të qëndrojë në klub
Reklama

Boey është i gatshëm të bëj hapin e madh në karrierë pas dy viteve të qëndrimit në Stamboll, ku këtë edicion në 22 ndeshje ka bërë dy asistime.

Reklama

Kontrata aktuale e francezit me gjigantin turk skadon në verën e vitit 2025, derisa Galatasaray për ta lënë të lirë kërkon rreth 20 milionë euro. /Telegrafi/