Arsenali ka arritur të shënojë fitore me rezultat 2-1 ndaj West Ham në kuadër të xhiros së dytë në Ligën Premier.

Alexandre Lacazette dhe Edward Nketiah shënuan për Arsenalin, ndërsa Michail Antonio për west Hamin.

Lojtari i ndeshjes doli të jetë Dani Ceballos me notën 8.4.

Eddie Nketiah e Dani Ceballos (Foto: Will Oliver – Pool/Getty Images)

Granit Xhaka kishte paraqitje solide në mesfushë, duke u notuar me 6.8.

Lojtari më i dobët i ndeshjes ishte portieri Fabianski me 5.8.


Notat e lojtarëve të Arsenalit

Notat e lojtarëve të West Ham


/Telegrafi/