LAJMI I FUNDIT:

Arrihet marrëveshja mes palëve, Bale do të transferohet në Kinë

Arrihet marrëveshja mes palëve, Bale do të transferohet në Kinë
Gareth Bale. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Gareth Bale ka pranuar ta vazhdoj karrierën në futbollin kinez.

Reklama

Anësori uellsian nuk po preferohet nga trajneri Zinedine Zidane dhe do të largohet nga Real Madridi.

30-vjeçari ka pranuar ta vazhdoj karrierën në elitën e futbollit kinez ku do të nënshkruajë kontratë tri vjeçare me skuadrën Jiangsu Suning.

E përditshmja madrilene Marca ka raportuar se Bale do të fitojë 22 milionë euro pagë vjetore tek Jiangsu Suning.

Gareth Bale. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Megjithatë mediumi spanjoll nuk ka përmendur shifër se sa para do të paguajë Jiangsu në drejtim të Real Madridit për ta bërë sulmuesin të tyre.

Marca ka shkruar se kanë mbetur vetëm disa detaje deri te zyrtarizimi i këtij transferimi.

Besohet se klubi kinez Jiangsu Suning do të paguaj rreth 50 milionë te Real Madridi për ta marrë uellsianin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori