LAJMI I FUNDIT:

Aro Muric pjesë e formacionit të javës në Championship

Aro Muric pjesë e formacionit të javës në Championship

Arijanet Muric është duke kaluar nëpër një formë të mrekullueshme me skuadrën e tij të re Burnley.

Qëllimi i Burnleyt është të rikthehet në elitën e futbollit anglez Ligën Premier dhe Muric po jep një ndihmë të madhe me paraqitjet e tij fantastike.

Në fundjavë Burnley barazoi 1-1 në udhëtim te WBA, derisa Aro ishte më i miri në fushë për gjatë 80 minutave sa qëndroi në lojë, pasi u largua nga fusha për shkak të lëndimit dhe skuadra e tij pësoi gol në sekondat e fundit.

Aro ka zënë vend në 11-shen më të mirë të javës në Championship fal pritjeve të tij.

Përkundër se u lëndua dhe u largua nga loja, lëndimi i tij nuk është serioz dhe ai pritet të jetë në fushë në fundjavën e ardhshme. /Telegrafi/

Reklama