LAJMI I FUNDIT:

Ariu i cirkut sulmon trajnerin, tmerrohen fëmijët dhe të tjerët – para se kafsha të goditet me një pajisje elektrike

Ariu i cirkut sulmon trajnerin, tmerrohen fëmijët dhe të tjerët – para se kafsha të goditet me një pajisje elektrike

Një ari i cirkut u egërsua dhe sulmoi trajnerin e tij, ndërsa e gjithë kjo ndodhi nën pamjet e fëmijëve që bërtisnin nga frika.

Ariu ngjyrë kafe u egërsua pasi trajneri e detyroi atë të veprojë si një njeri, transmeton Telegrafi.


Bisha menjëherë e sulmoi trajnerin duke e rrëzuar atë për toke.

Fëmijët e ulur vetëm disa metra larg dhe pa pengesa mbrojtëse, dëgjohen duke bërtitur ndërsa një punonjës tjetër i cirkut e shkelmon kafshën e egër.

Bisha 270 kilogramëshe u ndalua me një pajisje elektrike, pasi publiku u largua për në daljen e vetme që kishte ky lokal.

Trajneri i sulmuar nga ariu kuptohet se është i lënduar, por nuk u dhanë detaje tjera.

Një nënë që e filmoi skenën shqetësuese në qytetin Olonets të Rusisë, tha: “Gjunjët e mi po dridhen akoma. Unë u trondita që nuk kishte asnjë pengesë për sigurinë e spektatorëve, duke pasur parasysh madhësinë e ariut”.

Një prind tjetër tha: “Spektatorët nxituan jashtë në panik, duke më përfshirë edhe mua”.

Një tjetër shtoi: “Në fillim, për disa sekonda, ndërsa filmoja ngjarjen, të gjithë menduan se ishte një skenar. Por kur asistenti filloi të godasë ariun dhe mjetin elektrik për t’a ndaluar atë, filloi paniku.
Njerëzit u ngritën dhe vrapuan për në dalje”.

Edhe pasi ariut iu dha një goditje elektrike ai nuk u rrëzua menjëherë, por vraponte i tërbuar duke i tmerruar kështu të pranishmit. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Fun
Kali iku nga stalla dhe përfundoi në stacionin hekurudhor të Sydneyt: Priti me mirësjellje trenin pas vijës së verdhë

Kali iku nga stalla dhe përfundoi në stacionin hekurudhor të Sydneyt: Priti me mirësjellje trenin pas vijës së verdhë

Fun
Moment spektakolar: Qindra “pinguinë-foshnjë” që kërcejnë nga një shkëmb akulli 15 metra në Antarktidë për të notuar për herë të parë

Moment spektakolar: Qindra “pinguinë-foshnjë” që kërcejnë nga një shkëmb akulli 15 metra në Antarktidë për të notuar për herë të parë

Interesante
Ilustrimi që ju jep dhembje koke: Janë 12 pika, por është e pamundur t’i shihen të gjitha njëherësh

Ilustrimi që ju jep dhembje koke: Janë 12 pika, por është e pamundur t’i shihen të gjitha njëherësh

Interesante
Kampionati Kombëtar i Mjekrës dhe Mustaqeve thyen rekorde botërore

Kampionati Kombëtar i Mjekrës dhe Mustaqeve thyen rekorde botërore

Interesante
Vetëmbrojtje

Vetëmbrojtje

Kalo në kategori