LAJMI I FUNDIT:

Antonio Conte synon gjashtë nënshkrime të mëdha te Tottenhami gjatë verës

Antonio Conte synon gjashtë nënshkrime të mëdha te Tottenhami gjatë verës

Trajneri i Tottenham Hotspur, Antonio Conte po kërkon gjashtë nënshkrime për të përforcuar ekipin e tij këtë verë, para sezonit të ardhshëm.

Sipas The Telegraph, Conte dëshiron të shtojë një qendërmbrojtës, një mbrojtës të krahut të djathtë, dy mesfushorë, një sulmues dhe një portier rezervë.

Përveç këtyre objektivave, Dejan Kulusevski, i cili ka bërë përshtypje që kur u transferua në Londër, mund të bashkohet në mënyrë të përhershme përpara përfundimit të huazimit të tij 18-mujor.

Portieri aktual i dytë, Pierluigi Gollini, është vetëm në huazim dhe mund të përfundojë duke u kthyer në klubin mëmë, Atalanta. Reprezentuesi anglez Sam Johnstone është ndër ata që konsiderohen nga Spurs, dhe portieri i WBA është një lojtar i lirë në verë.

Lojtarë të tjerë anglezë të përmendur në raportin e The Telegraph përfshijnë Djed Spence, forma e të cilit si mbrojtës i djathtë për Nottingham Forest, i huazuar nga Middlesbrough, ka sjellë interesim në Ligën Premier.

Reklama

Objektivi i qendrës së mbrojtjes përfshin Gleison Bremer të Torinos, ndërsa mesfushori Christian Eriksen, aktualisht në Brentford, mund të kthehet te Spurs pasi luajti nën drejtimin e Contes te Interi.

Në mesfushë objektiv është edhe ylli i Leicester Cityt, Youri Tielemans, ndërsa sulmues pëlqehet bashkëlojtari i belgut, James Maddison, i cili shihet si partner i Harry Kane.

Asnjërit nga lojtarët e vjetër të Spurs nuk i skadon kontrata në fund të sezonit aktual, por skuadra londineze mund të shkurtojë skuadrën e tyre përveç se të sjellë disa nga objektivat e Contes.

Tanguy Ndombele, Bryan Gil dhe Giovani Lo Celso janë aktualisht në huazim, me potencial për largime të përkohshme ose të përhershme gjatë verës, ndërsa ka pasur gjithashtu interes për sulmuesin holandez Steven Bergëijn. /Telegrafi/

Reklama

Në trend Sport

Më shumë
Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri - kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

La Liga
Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Messi do ta ketë pagën te Barcelona katër herë më të vogël se sa që e ka te PSG

Ligue 1
Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Megjithëse Greenwood u pastrua nga të gjitha akuzat për sulm ndaj të dashurës, Manchester United mori vendim të rëndë për anglezin e ri

Premier League
Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Deklarata e Xhakës lidhur me udhëtimin në Serbi

Përfaqësueset
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Iu bashkua skuadrës kineze, mediat kroate zbulojnë super kontratën e Arijan Ademit në Azi

Ndërkombëtare
Kalo në kategori