LAJMI I FUNDIT:

Anibar shpalos programin e filmave për edicionin e katërmbëdhjetë

Anibar shpalos programin e filmave për edicionin e katërmbëdhjetë

Festivali ndërkombëtar i filmit të animuar Anibar, ka nderin të shpalos programin e filmave të edicionit të 14-të.

Një program shumë i pasur i cili përfshin një larmi temash, do të ndahet në nëntë kategori, ku shtatë prej tyre janë kategori garuese dhe dy kategori jo garuese.


Me një përzgjedhje të më shumë se 130 filmave, nga 1509 aplikime, 4 prej tyre janë prodhime vendore, tre nga Kosova e një nga Shqipëria.

Këta filma përfshijnë një gamë të gjerë temash, stilesh dhe teknikash animacioni dhe janë të ndara në nëntë kategoritë e mëposhtme:

Kategoria garuese:

Gara ndërkombëtare me 18 filma

Gara e studentëve me 24 filma

Gara Ballkanike me 7 filma

Gara e video-animacionit muzikor me 30 filma

Gara e filmiave me temë të drejtat e njeriut me 11 filma

Gara e audiencës së re me 31 filma

Gara e filmit të metrazhit të gjatë me 4 filma

Dy kategoritë jashtë garës:

Panorama Jashtë Garës me 4 filma

Programi Eksperimental me 9 filma

Ju presim me plotë dashni në qytetin e Pejës nga 17 deri më 23 korrik për një përvojë të paharrueshme!

Për më shumë informata rreth edicionit të 14-të të Festivalit të filmit të animuar Anibar vizitoni web faqen tonë dhe na ndiqni në rrjetet tona sociale.

Rikujtim: Aplikimi për akreditim është akoma i hapur, dhe për më shumë informanta klikoni këtu

Në trend Magazina

Më shumë
Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Filmi i ri i Netflix me Jessica Alba u kritikua ashpër nga shikuesit, duke e etiketuar të tmerrshëm

Magazina
Jennifer Lopez mahnit plot elegancë, në shfaqjen e Dior në Paris

Jennifer Lopez mahnit plot elegancë, në shfaqjen e Dior në Paris

Magazina
“Ua kam lëshuar ujin” – Meriton Mjekiqi nuk flet me askënd përveç Ilnisës?

“Ua kam lëshuar ujin” – Meriton Mjekiqi nuk flet me askënd përveç Ilnisës?

Magazina
Roza Lati rrëfeu se vuajti gjatë lidhjes me këngëtarin, Stine flet për marrëdhënien me moderatoren: S’kemi fare komunikim

Roza Lati rrëfeu se vuajti gjatë lidhjes me këngëtarin, Stine flet për marrëdhënien me moderatoren: S’kemi fare komunikim

Magazina
Taylor Swift gëlltit përsëri një insekt gjatë performancës së saj në Londër, muaj pasi bëri të njëjtën gjë në Chigaco

Taylor Swift gëlltit përsëri një insekt gjatë performancës së saj në Londër, muaj pasi bëri të njëjtën gjë në Chigaco

Magazina
Mozzik publikon mesazhet - i kishte shkruar Lotinës disa vite më parë

Mozzik publikon mesazhet - i kishte shkruar Lotinës disa vite më parë

Magazina
Kalo në kategori