LAJMI I FUNDIT:

Ancelotti para derbit të Madridit: Do të doja të kaloja kohë me Simeonen

Ancelotti para derbit të Madridit: Do të doja të kaloja kohë me Simeonen

Real Madridi do të përballet me Atletico Madridin në Santiago Bernabeu të shtunën, dhe ndërsa derbi i Madridit tenton të jetë një ndeshje e nxehtë, trajnerët të paktën janë me të gjithë lavdërime për njëri-tjetrin.

Reklama

Përpara ndeshjes, disa nga komentet e Diego Simeones iu drejtuan Carlo Ancelottit nga reagimi pas ndeshjes gjatë derbit të janarit.

Argjentinasi kishte thënë për homologun e tij se i pëlqente sepse ishte inteligjent dhe se do të donte të mësonte nga Ancelotti.

Duke folur përpara ndeshjes të së shtunës, Ancelotti tha se nuk kishte asgjë për të mësuar, por do donte të kalonin kohë bashkë me Simeonen.

Simeone me fjalë të mëdha për Ancelottin: Njeri i mirë dhe trajner i madh
Lexo po ashtu Simeone me fjalë të mëdha për Ancelottin: Njeri i mirë dhe trajner i madh

“Do të doja të kaloja kohë me të sepse ne e duam futbollin. Ai nuk ka asgjë për të mësuar nga unë. Nuk e kam parë kurrë se si punon dhe do të doja të shihja se si është puna e tij e përditshme”, ka thënë fillimisht Ancelotti.

“Kjo të jep gjithmonë më shumë njohuri, duke parë sesi pjesa tjetër e trajnerëve e përgatisin lojën. Aty mësoni. Ndoshta pas ndeshjes ai mund të më tregojë se si e përgatiti atë dhe unë do t’i tregoj se si e përgatita ndeshjen”.

Duke iu rikthyer temës më vonë në konferencën për shtyp, Ancelotti përsëri deklaroi se ai ishte mirënjohës për trajnerin kundërshtar.

“Më pëlqen Simeone si person. Ai është shumë i sinqertë në vlerësimin e ndeshjeve. Nuk duhet të harrojmë se suksesi i Atleticos në vitet e fundit është në identitetin që trajneri ka arritur t’u japë atyre”, përfundoi italiani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Kalo në kategori