Bayern Munich dhe Real Madrid janë në garë për mesfushorin e ri nga Lukemburgu, Vincent Thill.

Sipas L’Equipe, Bayern do të provojë që në janar të ofrojë djaloshin 16 vjeçar.

Ata vetëm se kanë bërë një ofertë në vlerë 6 milionë euro.

Me fanellën e Luksemburgut

Me fanellën e Luksemburgut

Aktualisht djaloshi luan te Metz, aty ku më 21 shtatorin e kaluar ai u bë futbollisti i parë i lindur në vitin 2000 (4 shkurt 2000, në Luksemburg), i cili debuton në një nga pesë ligat më të mëdha të kontinentit.

Thill madje edhe ka dhënë gol me fanellën e kombëtares në ndeshje me Nigerinë në maj.

Kur ai kaloi te Metz

Kur ai kaloi te Metz

Por Bayerni do ta ketë të vështirë, pasi për të në garë është edhe Real Madridi.

Është agjenti i lojtarit që e ka konfirmuar këtë. “Po, Vincent Thill është ën agjendën e Real Madridi. E konfirmoj. Zidane ka një raport për të mbi tavolinë”.

Por ajo që mund ta bllokojë Real Madridin është ndalimi i transferimit të lojtarëve deri në vitin 2017. /Telegrafi/