LAJMI I FUNDIT:

Analisti i gjyqtarëve nuk pajtohet me penalltinë e dhënë te Atletico në derbin me Realin

Analisti i gjyqtarëve nuk pajtohet me penalltinë e dhënë te Atletico në derbin me Realin

Në atë që me siguri do të jetë një moment për të cilin do të flitet vazhdimisht në Madrid në ditët në vijim, Atletico Madridit iu dha një penallti në derbi pasi një kontrolli në VAR vendosi që Jesus Vallejo kishte shkelur Matheus Cunhan, duke e rrëzuar atë brenda zonës.

Reklama

Megjithatë, analisti i gjyqtarëve për Radio MARCA ka thënë se nuk pajtohet me atë vendim.

“Nuk është penallti dhe vula nuk shkelja për të kaluar në VAR”, deklaroi Perez Burrull.

Shumë shanse të arta, por vetëm një gol në derbin lokal: Atletico Madridi mposht kampionin e konfirmuar, Real Madridin
Lexo po ashtu Shumë shanse të arta, por vetëm një gol në derbin lokal: Atletico Madridi mposht kampionin e konfirmuar, Real Madridin

“Kontakti është minimal, ai mezi e kap, nuk mjafton të rrëzosh një lojtar”.

“Cunha nuk kishte asnjë shans për të arritur topin dhe ai është në rrugën e tij për t’u rrëzuar tashmë kur (Vallejo) e prek atë”, ka shtuar më tej ai.

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 1-0 Real Madrid, Oblak më i miri
Lexo po ashtu Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 1-0 Real Madrid, Oblak më i miri

Perez Burrull e kupton pse Martinez Munuera e ftoi Soto Gradon për të kontrolluar pamjet në VAR, por mendon se incidenti nuk kishte mjaftueshëm për të qenë i denjë për t’u rikthyer ose për të dhënë një penallti.

Yannick Carrasco ia doli të shënonte nga pika e bardhë, gjë që në fund rezultoi të ishte goli i vetëm i takimit, me Real Madridin tashmë të konfirmuar kampion u mposht 1-0. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

Barcelona lëshon komunikatë zyrtare për rastin e Lionel Messit

La Liga
Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

Lionel Messi zbulon arsyen pse refuzoi të kthehej te Barcelona

La Liga
Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë  debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Dihet se kur Leo Messi mund të bëjë debutimin e tij për Inter Miami - çmimet e biletave kanë fluturuar në qiell

Ligat tjera
Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Inter Miami zyrtarizon Lionel Messin me një video interesante

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

La Liga
Kalo në kategori