LAJMI I FUNDIT:

Alioski do ta vazhdojë karrierën te Fenerbahce

Alioski do ta vazhdojë karrierën te Fenerbahce
(Foto: Instagram/gjanni.alioski)

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare në Twitter, Fenerbahce njofton se ka arritur marrëveshje me Al Ahlin për transferimin e Ezgjan Alioskit.

Reklama

Anësori shqiptar ishte transferuar në Arabinë Saudite në verën e vitit të kaluar nga Leeds Unitedi.

Ai pritet të nënshkruajë kontratë huazimi me klubin e madh turk, por paraprakisht do t’i diskutojë kushtet personale.

“Klubi ynë ka arritur marrëveshje bazë me klubin për huazimin e Ezgjan Alioskit, i cili luan në skuadrën e Al Ahlit të Arabisë Saudite”.

Alioski drejt rikthimit në Evropë, tri skuadra pas yllit shqiptar
Lexo po ashtu Alioski drejt rikthimit në Evropë, tri skuadra pas yllit shqiptar

“Futbollisti do të vijë mbrëmjen e sotme (e hënë) në Stamboll për të vazhduar negociatat”, thuhet në njoftimin e Fenerbahces. /Telegrafi/

Afati kalimtar veror 2022
Lexo po ashtu Afati kalimtar veror 2022
(Foto: Instagram/gjanni.alioski)

Në trend Sport

Më shumë
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Boks
Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Balotelli godet rëndë Mourinhon: Duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Serie A
Kalo në kategori