LAJMI I FUNDIT:

Alioski drejt rikthimit në Evropë, tri skuadra pas yllit shqiptar

Alioski drejt rikthimit në Evropë, tri skuadra pas yllit shqiptar

Ezgjan Alioski do të rikthehet në Evropë vetëm pas një viti të kaluar në Arabinë Saudite.

Reklama

Anësori shqiptar që përfaqëson Maqedoninë e Veriut nuk do të mbetet tek skuadra Al-Ahli, pasi kjo e fundit ka rënë nga elita e futbollit arab.

E ardhmja e Alioskit është përsëri në Evropë dhe tanimë ka tri oferta para vetës për të vendosur të ardhmen e tij.

30-vjeçari ka marrë dy oferta nga Turqia dhe një tjetër nga elita e futbollit gjerman Bundesliga.

Kampioni në fuqi i Turqisë, Trabzonspor si dhe gjiganti nga Stambolli, Besiktas janë dy skuadrat që duan shërbimet e tij.

Interesim për Alioskin ka shprehure dhe skuadra gjermane Freiburg, derisa mediat e ndryshme në Gjermani dhe Turqi kanë raportuar se gjatë javës së ardhshme pritet të definohet e ardhmja e anësorit shqiptar.

Alioski u bashkua me Al-Ahli verën e vitit të kaluar nga Leeds United, derisa ka kontratë me klubin arab deri në verën e vitit 2023. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
Kalo në kategori