Interi ka fituar 3-0 në udhëtim te Sassuolo në kuadër të javës së nëntë në Serie A.

Golat për Nerazzurët i shënuan Alexis Sanchez, Vlad Chiriches (auto-gol) dhe Roberto Gagliardini.

Interi ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.07, me Sassuolon që u vlerësua 6.15.

Interi ngjitet në pozitën e dytë pas fitores bindëse në udhëtim te Sassuolo Interi ngjitet në pozitën e dytë pas fitores bindëse në udhëtim te Sassuolo

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte sulmuesi kilian, duk u notuar me 8.3.

Në anën tjetër, dështimi i këtij ballafaqimi doli të ishte Chiriches që shënoi auto-gol dhe u vlerësua me 5.6.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Foto: WhoScored

Foto: WhoScored