Interi ngjitet në pozitën e dytë pas fitores bindëse në udhëtim te Sassuolo

Interi ka fituar 3-0 në udhëtim te Sassuolo në kuadër të javës së nëntë në Serie A.

Pas vetëm katër minutash lojë, Nerazzurët kaluan në epërsi me golin e Alexis Sanchez, derisa Lautaro Martinez ishte gol.

Dhjetë minuta kaluan dhe Interi dyfishoi epërsinë, por kësaj radhe me ndihmën e Vlad Chiriches, që shënoi auto-gol (14′).

Pjesa e parë përfundoi me këto dy gola, derisa në 45 minuta e dytë u shënua vetëm një.

Ishte minuta e 60-të, kur Roberot Gagliardini shënoi për 3-0 për Interin, me një shërbim mjaftë të mirë nga Matteo Darmina.

Kështu, skuadra që drejtohet nga Antonio Conte mori me lehtësi tri pikë të plota në udhëtimin që parashikohej të jetë i vështirë.

Pas javës së nëntë, Interi gjendet në vendin e dytë me 20 pikë, aq sa ka edhe Sassuolo, dy pikë më pak se Milani që është lider.

Në javën e dhjetë, Interi takohet me Bolognan në shtëpi. /Telegrafi/

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

"Çfarë mund të kishim bërë?! Ai donte të largohej" - Guardiola flet për për golashënuesin më të mirë të Ligës Premier

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll