LAJMI I FUNDIT:

Al Nassr synon transferimin sensacional të yllit të Liverpoolit

Al Nassr synon transferimin sensacional të yllit të Liverpoolit

Al Nassr raportohet se është i etur për të nënshkruar me Virgil Van Dijk dhe ta bëjnë atë mbrojtësin më të paguar në botën e futbollit.

Kapiteni i Liverpoolit po i afrohet vitit të tij të fundit të kontratës në “Anfield” por ende po dhuron paraqitje të shkëlqyera në moshën 32-vjeçare, duke u nominuar për çmimin “Lojtari i Sezonit”.

Nuk ka pasur shumë lëvizje sa i përket negociatave për rinovimin e kontratës së Van Dijk, por është raportuar se ai ka një ofertë luksoze diku tjetër.


Marca raporton se ekipi arab Al Nassr dëshiron që të nënshkruajë me reprezentuesin holandez. Ata i kanë ofruar paga të mëdha ish-bashkëlojtarit të tij tek Liverpooli, Sadio Mane, Alex Telles, Marcelo Brozovic dhe Aymeric Laporte.

Por ata janë të gatshëm t’i dhurojnë holandezit një pagë e cila do t’i eklipsonte të gjitha përfitimet e qendërmbrojtësve të tjerë në futboll.

Është raportuar se drejtori gjeneral i Al Nassr ka mbajtur një takim me agjentin e Van Dijk të martën ku i ka bërë propozimin e tij.

Pasi përfunduan në pozitën e dytë pas Al Hilalit në Superligën e Arabisë, Al Nassr janë futur sërish në gjueti për të bërë blerje të mëdha me synim rikthimin e titullit sezonin e ardhshëm.

Për momentin fokusi i Van Dijk do të jetë tërësisht tek Euro 2024, aty ku Holanda do ta zhvillojë ndeshjen hapëse ndaj Polonisë në Hamburg të dielën./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
Pse Hansi Flick kërkesën e parë për lojtarët e tij te Barcelona e kishte për rregullimin e dhëmbëve

Pse Hansi Flick kërkesën e parë për lojtarët e tij te Barcelona e kishte për rregullimin e dhëmbëve

La Liga
UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

UEFA zyrtarizon renditjen e re të klubeve - shumë befasi në top 20

Ndërkombëtare
Stadiumi i finales së Euro 2024 në Berlin njihet si shtëpia e episodit më të turpshëm të futbollit anglez

Stadiumi i finales së Euro 2024 në Berlin njihet si shtëpia e episodit më të turpshëm të futbollit anglez

Përfaqësueset
U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

Ndërkombëtare
Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori