LAJMI I FUNDIT:

Al Nassr dëshiron ta ribashkojë Ronaldon me dy ish-bashkëlojtarë

Al Nassr dëshiron ta ribashkojë Ronaldon me dy ish-bashkëlojtarë

Cristiano Ronaldo befasoi pjesën më të madhe të botës së futbollit kur zgjodhi të bashkohej me skuadrën e Arabisë Saudite, Al-Nassr në dhjetor, pas përfundimit të kontratës së tij me Manchester United me marrëveshje të dyanshme.

Reklama

Portugezi nënshkroi një marrëveshje dyvjeçare me skuadrën arabe dhe ai e ka nisur aventurën e tij në formë të mirë, duke shënuar pesë gola dhe duke shtuar dy asistime në katër paraqitje.

Ai do të kthehet në aksion të shtunën pasdite (sot) kur skuadra e tij Al-Nassr do të udhëtojë për t’u përballur me Damac.

Ronaldo thotë se do ta mbajë premtimin që ia ka dhënë Al Nassrit
Lexo po ashtu Ronaldo thotë se do ta mbajë premtimin që ia ka dhënë Al Nassrit

Marca raporton se Al-Nassr dëshiron të ribashkojë 37-vjeçarin me dy ish-shokët e tij të skuadrës në Real Madrid, të cilët të dyve u skadon kontrata në fund të sezonit.

Sergio Ramos, i cili u pensionua nga futbolli ndërkombëtar dhe Luka Modric, që luan ende për Los Blancos por kërkohen nga klubi i Lindjes së Mesme.

Kroati dëshiron të qëndrojë në Real Madrid për të paktën një vit më shumë, por e ardhmja e spanjollit është më pak e qartë dhe një ribashkim me Ronaldon në Arabinë Saudite mund të jetë në e mundur në verën e këtij viti. /Telegrafi/