LAJMI I FUNDIT:

Al Nassr dëshiron të nënshkruajë me yllin e Liverpoolit, të cilin Arne Slot është i etur ta mbajë

Al Nassr dëshiron të nënshkruajë me yllin e Liverpoolit, të cilin Arne Slot është i etur ta mbajë

Klubi saudit, Al Nassr thuhet se është i etur për të nënshkruar me Virgil van Dijk dhe për ta bërë atë mbrojtësin më të paguar në futbollin botëror.

Kapiteni i Liverpoolit po i afrohet vitit të fundit të kontratës së tij në Anfield, por është ende i fortë në moshën 32-vjeçare, duke prodhuar një sezon të shkëlqyer individual në Ligën Premier dhe duke u nominuar për çmimin Lojtari i Sezonit.

Nuk ka pasur shumë lëvizje në lidhje me negociatat e kontratës për Van Dijk, por pretendohet se ai ka një ofertë fitimprurëse nga diku tjetër.


Sipas gazetës spanjolle Marca, skuadra e Superligës së Arabisë Saudite, Al Nassr dëshiron të nënshkruajë me kapitenin holandez.

Arne Slot u tregon drejtuesve të Liverpoolit emrat e katër lojtarëve rreth të cilëve dëshiron të ndërtojë ekipin e tij
Lexo po ashtu Arne Slot u tregon drejtuesve të Liverpoolit emrat e katër lojtarëve rreth të cilëve dëshiron të ndërtojë ekipin e tij

Pasi Cristiano Ronaldo bëri një transferim që ndryshon lojën, Al Nassr ka ofruar paga të mëdha për ish-bashkëlojtarin e Van Dijk në Liverpool, Sadio Mane dhe yje tjerë si Alex Telles, Marcelo Brozovic dhe Aymeric Laporte.

Por, ata janë të gatshëm t’i japin Van Dijk një pako pagash që do të eklipsojë të ardhurat e çdo mbrojtësi tjetër në futbollin botëror.

Pretendohet se drejtori i përgjithshëm i Al Nassr ka zhvilluar një takim me agjentin e Van Dijk të martën dhe ka propozuar ofertën e kontratës.

Pasi përfundoi i dyti pas Al Hilalit në Superligën Saudite, Al Nassr janë përsëri në kërkim për një mori nënshkrimesh në një përpjekje për të ndryshuar pozicionin sezonin e ardhshëm.

Për momentin fokusi i Van Dijk do të jetë i vendosur në turneun Euro 2024, duke filluar me ndeshjen hapëse të Holandës kundër Polonisë në Hamburg të dielën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Objektivi i madh i Real Madridit kërkon të largohet nga klubi aktual

Objektivi i madh i Real Madridit kërkon të largohet nga klubi aktual

La Liga
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Ylli i Barcelonës i pafat, humbet para-sezonin pas lëndimit

Ylli i Barcelonës i pafat, humbet para-sezonin pas lëndimit

La Liga
Njihuni me shqiptarin e parë që barti flakën Olimpike - Shkumbin Muçolli, CEO i Burger King Kosova dhe shumë shteteve tjera nga rajoni

Njihuni me shqiptarin e parë që barti flakën Olimpike - Shkumbin Muçolli, CEO i Burger King Kosova dhe shumë shteteve tjera nga rajoni

Sport
Luis Figo ka vetëm një pendim në karrierën e tij dhe nuk është transferimi i tij nga Barcelona te Real Madridi

Luis Figo ka vetëm një pendim në karrierën e tij dhe nuk është transferimi i tij nga Barcelona te Real Madridi

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Kalo në kategori