Aktosi i shfaqjes “The Chi”, Jason Mitchell, është arrestuar me akuzën për mbajtjen e lëndëve narkotike dhe armëve në brigjet e Mississippit.

Reklama

Jason, i cili portretizon ‘Brandon’ në shfaqje, është arrestuar të mërkurën gjatë një ndalese trafiku në Gulfport, shkruan USA Today.

Gjatë kontrollimit të makinës së tij, policia gjeti 0.9 kilogram marihuanë të mbështjellë në pako të ndara së bashku me një qese prej 1.300 njësish ekstazi. Nga armët, Jasonit iu gjet një armë zjarri e llojit AK-47 dhe një pistoletë “Glock 9 mm”.

View this post on Instagram

Smile

A post shared by Jason Mitchell (@jasonmitchellactor) on Feb 27, 2020 at 6:49am PST

Regjistrimet në burg nuk tregonin nëse Mitchell kishte një avokat i cili mund të komentonte.

Reklama

Një përfaqësues i aktorit ka thënë për TMZ: “Lajmet lëvizin shpejt dhe shpesh, pa të gjitha faktet. Ky keqkuptim do të zgjidhet së shpejti. Ne kemi besim te sistemet gjyqësore, drejtësia e verbër do të mbrojë të drejtat e Jason dhe do t’i lejojë atij të tregojë historinë e tij”.

Reklama

Jason Mitchell (Foto nga Amy Sussman/Getty Images/Guliver)

Mitchell, 33 vjeç, nga New Orleans, përballet me akuza të shumta, duke përfshirë posedimin lëndëve narkotike me qëllim të shpërndarjes dhe posedimin e armëve të zjarrit nga që kanë qenë pjesë e krimit. /Telegrafi/