LAJMI I FUNDIT:

Aksidentoi çiftin dhe foshnjën 3-muajshe në Tiranë, autori i ngjarjes: Nuk u largova, doja të dërgoja vajzën në spital

Aksidentoi çiftin dhe foshnjën 3-muajshe në Tiranë, autori i ngjarjes: Nuk u largova, doja të dërgoja vajzën në spital

Prokuroria e Tiranës kërkon caktimin e masës së sigurisë “arrest në burg” për Ajas Sulejmanin, drejtuesin e mjetit qe aksidentoi tre anëtarët e një familjeje tek Rruga e Kavajës.

Reklama

Kërkesa është depozituar në gjykatë dhe do të shqyrtohet gjatë ditës së nesërme.

Sulejmani akuzohet për “shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor”, me pasoja të rënda, “drejtim mjeti në mënyrë te parregullt” dhe “largim nga vendi i aksidentit”.

Aksidentimi i çiftit dhe foshnjës 3-muajshe në Tiranë, ekspertët kërkojnë heqjen e patentave përjetë për raste të rënda
Lexo po ashtu Aksidentimi i çiftit dhe foshnjës 3-muajshe në Tiranë, ekspertët kërkojnë heqjen e patentave përjetë për raste të rënda

Në deklarimin e parë pas arrestimit Ajasi ka pretenduar se shpejtësia e makinës ishte 40 km në orë dhe se nuk i kishte funksionuar sistemi i frenimit.

Ai gjithashtu ka thënë se ka qenë me vajzën e tij në makinë.

“Nuk jam larguar nga vendi i aksidentit, por ika të çoj në spital vajzën e mitur, pasi ishte e terrorizuar nga ngjarja”, tha Sulejmani. /A2 CNN/

Në trend Lajme

Më shumë
SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Lajme
Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Lajme
Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Lajme
Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Rama tha se edhe presidentja Osmani kërkoi që KFOR-i të marr kontrollin në veri, e demantojnë nga Presidenca

Lajme
Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Gjermania: Irrituese kur Vuçiq i deklaron fajtorët viktima

Lajme
Rama tregon pse tha që KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës, reagimet i quan qesharake

Rama tregon pse tha që KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës, reagimet i quan qesharake

Lajme
Kalo në kategori