Ajeti i pandalshëm, shënon golin e 10-të në Zvicër (Video)

Albian Ajeti nuk ndalet duke shënuar në kampionatin zviceran.

Sulmuesi i talentuar kosovar, ka qenë vendimtar për skuadrën e tij St Gallen nga udhëtimi në Lausanne.

St Gallen arriti një fitore tejet të rëndësishme në udhëtim tek Lausanne me rezultat minimal 0-1 duke i ikur fundit të tabelës.

20-vjeçari shënoi në minutën e 66-të, duke konfirmuar formën e mirë këtë stinor.

Për Ajetin ky ishte goli i 10-të këtë edicion me fanellën e St Gallenit në elitën e futbollit zviceran.

Pas kësaj fitore, St Gallen ndodhet në pozitën e tetë me 34 pikë të grumbulluara. /Telegrafi/

Milani e bën prioritet transferimin e lojtarit që ka dështuar keq te Manchester United

Një grusht brutal dhe ai nuk mund të ngitej në këmbë, ish-portieri i Chelseat pëson humbje të rëndë në MMA