Sadio Mane nuk duket i lumtur në Bayern Munich , ose kështu mendon legjenda e Liverpoolit, Dietmar Hamann, pasi sulmuesi ka filluar të tregojë shenja zhgënjimi në Gjermani.

Heroi senegalez ndërroi Merseyside për Mynihun këtë verë pasi fitoi Ligën e Kampionëve, Ligën Premier, FA Cup dhe Carabao Cup gjatë një periudhe gjashtëvjeçare me Reds.

Por pas një fillimi drithërues ku shënonte tre gola në tre ndeshjet hapëse për klubin e tij të ri, Mane tani ka kaluar pesë ndeshje pa gol në të gjitha garat.

Tani Hamann, një ish-lojtar i Bayern Munich dhe Liverpool ka vënë në dyshim nëse 30-vjeçari është i lumtur në mjedisin e tij të ri, ku trajneri Julian Nagelsmann po e vendos atë si qendërsulmues.

Reklama

“Ai nuk është i integruar. E pashë atë në Liverpool FC, ku ai luajti në mes. Ky nuk është pozicioni i tij. Tani ai po e merr atë pozicion edhe në FC Bayern”.

Reklama

“Ai është më i mirën e tij kur vjen nga jashtë. Ai nuk më duket i lumtur”, ka thënë Hamann.

Lojtarët e tjerë si Leroy Sane, Jamal Musiala ose Lucas Hernandez, po bëjnë paraqitje të jashtëzakonshme.

“Askush nuk po flet për Manen për momentin. Ai duket i izoluar dhe mezi merr pjesë në lojë. FC Bayern duhet ta kontrollojë këtë gjë”, ka deklaruar gjermani.

Bayern Munich është i treti në Bundesligë pas gjashtë ndeshjeve në sezonin e ri. /Telegrafi/

Reklama