Cesc Fabregas ka lavdëruar me anë të një postimi në Twitter mesfushorin e Chelseat, N’Golo Kante, i cili ishte lojtari më i mirë i ndeshjes ndaj Real Madridit.

Chelsea barazoi 1-1 në udhëtim te Real Madridi në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Karim Benzema dhe Christian Pulicis, por Kante ishte lojtari më i mirë i takimit.

Loja e Kantes dhe dominimi në mesfushë ka bërë që francezi të lavdërohet shumë nga tifozët, por edhe lojtarët aktual të futbollit.

Fabregas, si të gjithë ne, kishte kënaqësinë të shikonte lojën e francezit në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Real Madrid.

Duke mbuluar çdo teh të fushës dhe duke dominuar lojtarë si Luka Modric dhe Toni Kroos, Kante u ngjit përsëri në skenën e madhe.

“N’golo ka qenë gjithmonë një lojtar i madh. Asnjëherë mos dysho tek ai. Ai luan për 2 lojtar”, ka shkruar Fabregas në Twitter.

Tifozët ishin të prirur të bien dakord me vlerësimin e spanjollit për Kanten dhe shumica e komenteve aprovuan postimin e Fabregasit. /Telegrafi/