LAJMI I FUNDIT:

Agim Ademi takon Samuel Eto’o-n, e uron për zgjedhjen në krye të Federatës së Kamerunit

Agim Ademi takon Samuel Eto’o-n, e uron për zgjedhjen në krye të Federatës së Kamerunit

Presidenti Agim Ademi ndodhet për vizitë në Doha për të përcjell nga afër ndeshjen finale të turneut FIFA Arab Cup 2021, ndërmjet Algjerisë dhe Tunizisë, që zhvillohet sot.

Reklama

Ai po qëndron në kryeqytetin e Katarit me ftesë të presidentit të FIFA-s, Gianni Infantino dhe të presidentit të Federatës së Futbollit të Katarit, Hamad Bin Khalifa Bin Ahmed Al-Thani.

Në prag të kësaj ndeshjeje, presidenti Ademi ka takuar legjendën e futbollit, Samuel Eto’o.

Ai me këtë rast e ka përgëzuar ish-yllin e Barcelonës dhe disa klubeve tjera evropiane për zgjedhjen e tij si president i Federatës së Futbollit të Kamerunit, duke i uruar rrugëtim të suksesshëm në krye të këtij institucioni.

Po ashtu, ata u dakorduan që në të ardhmen dy federatat të kenë bashkëpunime. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

Messi u kërkon klubeve tjera ta ndihmojnë për të nënshkruar me Barcelonën

La Liga
Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Përfitimet marramendëse në muaj, javë, ditë, orë, minutë dhe sekondë të Benzema te Al-Ittihad

Ligat tjera
Busquets tregon tre lojtarët që mund ta zëvendësojnë te Barcelona

Busquets tregon tre lojtarët që mund ta zëvendësojnë te Barcelona

La Liga
Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Ten Hag përgatitet për largimin e tetë lojtarëve të Man Utd

Premier League
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

E konfirmoi largimin nga Juventus, gjashtë skuadra pas Di Marias

Serie A
Kalo në kategori