Këngëtarja dhe modelja shqiptare, Afërdita Dreshaj, tash e një kohë të gjatë është zhvendosur në Amerikë, teksa atje ka ndërtuar edhe jetën e re.

Ajo prej vitesh është e martuar me hokeistin çek, Jakub Kindl, romanca e të cilëve është shumë e komentuar në faqet rozë.

Ndonëse janë çdo moment pranë njëri-tjetrit, artistja e njohur nuk heziton që shpesh t’i dedikojë fjalë të bukura përmes postimeve në rrjetet sociale.

View this post on Instagram

Happy Easter 🐰🐣

A post shared by Aferdita Dreshaj Kindl (@aferditadreshaj) on Apr 12, 2020 at 10:55am PDT

Një gjë të tillë e ka bërë edhe së fundmi, gjersa ka publikuar një fotografi atraktive pranë tij.

Afërdita Dreshaj: Me bashkëshortin fëmijëve do t'i mësojmë të flasin anglisht, shqip dhe çekisht Afërdita Dreshaj: Me bashkëshortin fëmijëve do t'i mësojmë të flasin anglisht, shqip dhe çekisht

“Gjithçka me ty”, ka qenë përshkrimi që ia ka vënë fotos, ku shfaqet tejet e lumtur pranë bashkëshortit të saj.

Duke qenë se me prejardhje është shqiptare, Afërdita më parë ka thënë se fëmijëve do ia mësojë gjuhën shqipe, angleze dhe çeke.

View this post on Instagram

Everything with you… 💛

A post shared by Aferdita Dreshaj Kindl (@aferditadreshaj) on May 25, 2020 at 1:51pm PDT

Dreshaj dhe Kindl kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë në qershor të vitit 2018 në një ceremoni madhështore në Miami të Floridas. /Telegrafi/