LAJMI I FUNDIT:

Aeroplani ‘shpërtheu në flakë’ pasi goditi një kamionçinë derisa u detyrua të aterronte në një autostradë të ngarkuar të Kalifornisë

Aeroplani ‘shpërtheu në flakë’ pasi goditi një kamionçinë derisa u detyrua të aterronte në një autostradë të ngarkuar të Kalifornisë

Piloti dhe pasagjeri i një aeroplani të vogël me një motor arritën të largoheshin “pa asnjë gërvishtje” pasi zbritën në një autostradë në Kaliforni të martën pasdite.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Andrew Cho i cili po pilotonte Piper Cherokee humbi fuqinë e motorit dhe kështu vendosi të përdorte autostradën 91 pranë Corona në kontenë Riverside, në lindje të LA, si një pistë.


Dhe pamjet e publikuara kanë kapur momentin dramatik kur aeroplani arriti të zbriste midis makinave rreth orës 12:30 pasdite në korsitë drejt lindjes.

Zbritja ishte pothuajse e përsosur derisa njëri nga krahët goditi një kamionçinë që kalonte, më pas duke përhapur karburant të ndezshëm në të gjithë sipërfaqen e rrugës.

Si pasojë, aeroplani shpërtheu në flakë ndërsa kalonte nëpër korsitë e autostradës.

Pak sekonda më vonë, shoferët kalimtarë kapën momentin kur Cho dhe pasagjeri i tij partner i biznesit shpëtuan nga rrënojat e djegura, ndërsa tymi i zi i dendur shpërndahej në ajër.

Cho tha se gjithçka ishte për shkak të stërvitjes që ai ishte në gjendje të bënte uljen në përplasje me sukses. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Një burrë dhe një grua kanë vdekur, një tjetër grua është plagosur – detaje të tjera rreth krimit në Wallis të Zvicrës

Një burrë dhe një grua kanë vdekur, një tjetër grua është plagosur – detaje të tjera rreth krimit në Wallis të Zvicrës

Evropa
Pavarësisht reagimeve nga Izraeli, Katari thotë se do të vazhdojë të bëjë pagesa për Gazën

Pavarësisht reagimeve nga Izraeli, Katari thotë se do të vazhdojë të bëjë pagesa për Gazën

Botë
Roja i McDonald's u shkarkua pasi këto pamje nga Londra u shpërndanë në internet – dhe nxitën reagime të shumta

Roja i McDonald's u shkarkua pasi këto pamje nga Londra u shpërndanë në internet – dhe nxitën reagime të shumta

Evropa
Momenti i frikshëm kur qentë e racës

Momenti i frikshëm kur qentë e racës "XL Bully" nisin një sulm të frikshëm në një stacion hekurudhor në Londër

Evropa
Profesori i njohur i Gazës u vra në një sulm ajror, disa javë pasi i tha CNN se ai dhe familja e tij nuk kishin

Profesori i njohur i Gazës u vra në një sulm ajror, disa javë pasi i tha CNN se ai dhe familja e tij nuk kishin "ku tjetër të shkonin"

Botë
Dhjetëra luftëtarë të Hamasit janë dorëzuar te forcat izraelite, pretendon IDF

Dhjetëra luftëtarë të Hamasit janë dorëzuar te forcat izraelite, pretendon IDF

Botë
Kalo në kategori