LAJMI I FUNDIT:

Adama Trarore i gatshëm të rikthehet te Barcelona

Adama Trarore i gatshëm të rikthehet te Barcelona

Adama Trarore po e kërkon rikthimin te Barcelona në këtë afat të janarit apo në atë të verë.

Reklama

Anësori spanjoll rrjedhë nga akademia e skuadrës katalunase, ndërsa aktualisht luan te Wolverhampton Wanderers.

Sipas asaj që raporton Diario Sport, Trarore ka kërkuar nga agjenti i tij, Jorge Mendes që t’i fillojë bisedimet me Blaugranasit.

Nga një adoleshent me fizik të dobët te Barcelona, te një bishë në Ligën Premier - si u transformua ndër vite Traore
Lexo po ashtu Nga një adoleshent me fizik të dobët te Barcelona, te një bishë në Ligën Premier - si u transformua ndër vite Traore

Lojtari e sheh vetën si zëvendësues të Ousmane Dembeles që në verë pritet të largohet si lojtar i lirë.

Ky operacion mund t’i kushtojë Barcelonës rreth 20 milionë euro dhe klubi është i gatshëm të paguajë këtë shumë.

Në anën tjetër, klubi nga La Liga ka refuzuar kërkesën e Dembeles për një pagë rreth 700 mijë euro në javë dhe i ka hapur derën për largim. /Telegrafi/