LAJMI I FUNDIT:

Abraham do të mungojë gjatë, Roma synon afrimin e Icardit

Abraham do të mungojë gjatë, Roma synon afrimin e Icardit

Në ndeshjen e fundit të sezonit, Roma ka marrë një lajm të keq pas lëndimit të Tammy Abraham.

Sulmuesi anglez u lëndua ndaj Spezias dhe do të mbetet jashtë fushave për rreth tetë muaj, ku do ta humbas pjesën kryesore të sezonit me Giallorosët.

Roma tani është duke kërkuar transferimin e një tjetër sulmuesi dhe drejtuesit e klubit kanë filluar menjëherë punën për ta gjetur një zëvendësues të anglezit.

Roma siguron Ndickan, tani po mbyll marrëveshjen edhe me sulmuesin Nzola
Lexo po ashtu Roma siguron Ndickan, tani po mbyll marrëveshjen edhe me sulmuesin Nzola

Mauro Icardi është i preferuari i trajnerit Jose Mourinho për t’i besuar një fanellë titullari për sezonin e ardhshëm.

Roma ka raporte të shkëlqyera me PSG-në dhe janë të gatshëm ta marrin si huazim Icardin duke i paguar edhe gjysmën e pagës.

Sulmuesi argjentinas këtë edicion ishte i huazuar në Turqi ku shkëlqeu me fanellën e Galatasarayt duke i fituar edhe titullin e kampionit.

Wanda Nara është afër t’i realizojë Mauro Icardit transferimin te klubi i Ligës Premier
Lexo po ashtu Wanda Nara është afër t’i realizojë Mauro Icardit transferimin te klubi i Ligës Premier

30-vjeçari ka zhvilluar 26 ndeshje zyrtare ku ka realizuar 23 gola dhe ka asistuar në tetë të tjerë.

Roma është e gatshme ta rikthej argjentinasin në Serie A, edhe pse duhet mposhtur konkurrenca e Galatasarayt që duan ta mbajnë edhe më tej në Stamboll sulmuesin Mauro Icardi. /Telegrafi/