0Shares

Bashkimi fundorin e gjeti në Islandë.

Amerikani Aaron Moss, do të jetë fundor organizator i Bashkimit në pjesën pranverore të stinorit, mëson Borozani.com.

Moss 185 cm i gjatë, së fundit ishte pjesë e skuadrës Hottur Egilsstadir, derisa luajti me mesatare prej 17.5 pikëve, 7.3 kërcimeve dhe 4 asistimeve.

Gjersa prizrenasit shumë shpejt pritet të zyrtarizojë trajnerin e tretë për këtë stinor.

Pasi që nisi stinorin me malaziasin Predrag Milovic, e pastaj e vazhdoi atë me grekun Fotis Takianos, ekipi do të nis pjesën e dytë të stinorit me një trajner tjetër nga Greqia.

Theksojmë se porotokallezinjtë pritet të angazhojnë edhe disa lojtarë të huaj gjersa prej ekipit janë larguar Samir Zekiqi dhe Imer Tahiri.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)