Lazio ka kompletuar transferimin e mbrojtësit të majtë Riza Durmishi nga Real Betisi.

Klubi italian ka përfunduar sezonin në pozitën e pestë në Serie A, duke dështuar në javën e fundit për të zënë një vend në Ligën e Kampionëve.

Kjo ka bërë që drejtuesit e klubit lacial të shikojnë mundësinë e transferimeve të reja për të përforcuar edhe më shumë ekipin.

Durmishi arrin te Lazio për teste mjekësore Durmishi arrin te Lazio për teste mjekësore

Është mbrojtësi me prejardhje shqiptare Riza Durimishi, i cili është transferuar nga Real Betisi.

Është vet klubi italian që ka konfirmuar me anë të faqes së tyre zyrtare transferimin e Durmishit dhe marrëveshjen e një kontrate pesë vjeçare.

Transferimi i reprezentuesit danez thuhet se është arritur në shifrën e 6.5 milionë eurove.

Reprezentuesi danez ka luajtur 54 ndeshje në dy sezone me ekipin Los Verdiblancos, por humbi pozitën e titullarit në sezonin e fundit.

Durmishi gjithashtu u la jashtë skuadrës prej 23-futbollistëve të Danimarkës për Kupën e Botës. /Telegrafi/