LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Real Madridi largon dhe falënderon Eden Hazardin me një komunikatë me tre rreshta

Zyrtare: Real Madridi largon dhe falënderon Eden Hazardin me një komunikatë me tre rreshta

Real Madrid dhe Eden Hazard kanë arritur marrëveshje për shkëputje të kontratës dhe lojtari do të lirohet nga klubi mbretëror më 30 qershor 2023.

Reklama

Edhe pse kishte edhe një vit kontratë, duket se Los Blancos nuk kanë pranuar më ta mbajë, duke i ofruar marrëveshje për shkëputje të kontratës.

“Eden Hazard ka qenë pjesë e klubit tonë për katër sezone, në të cilat ka fituar 8 tituj: Një Ligë të Kampionëve, një Kupë të Botës për Klube, një Superkupë Evropiane, DY  La Liga, një Kupë të Mbretit dhe dy Superkupa Spanjolle”.

“Real Madrid dëshiron të shprehë dashurinë për Eden Hazard dhe i uron atij dhe gjithë familjes së tij fat në këtë fazë të re”, thuhet në njoftimin e klubit.

Hazard kur erdhi te Real Madridi ishte një nga lojtarët më të mirë në botë, por në klubin mbretëror, ai nuk arriti ta gjejë vetën.

Eden Hazard refuzon kategorikisht largimin nga Real Madridi
Lexo po ashtu Eden Hazard refuzon kategorikisht largimin nga Real Madridi

Madje shumë shpesh ai është cilësuar një blerja më e keqe e Real Madridit në histori.

Hazard ka bërë karriere te Lille, ndërsa kulmin e tij e kishte te Chelsea. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori