LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Ismet Munishi prezantohet te Ferizaj

Zyrtare: Ismet Munishi prezantohet te Ferizaj

Ismet Munishi është edhe zyrtarisht trajner i Ferizajt.

Klubi ferizajas nga edicioni i ri do të garojë në Ligën e Parë, pasi humbi në barazh nga Liria.

Por, Munishi tani do të ketë një mision të madh me Ferizajn dhe ai është rikthimi në elitën e futbollit kosovar.

Më poshtë mund të lexoni postimin e plotë (pa ndërhyrje) të Ferizajt:

???̈ ???????, ??̈? ?????? ??̈ ??̈???

FC Ferizaj ka kënaqësi të ju informoj se pas negociatave të sukesshme, ka arritur që të përmbyllë marrëveshjen me trajnerin e njohur, Ismet Munishi.

Marrëveshja e nënshkruar sot në zyret e klubit, ka të bëjë për një periudhë së paku 2-vjeçare. Ky projekti i nënshkruar mes klubit tonë dhe Munishit është afatgjatë, me synime të qarta dhe besim të hekurt mes vete.

Trajneri Ismet vjen në FC Ferizaj me një  bagazh të madh si lojtar dhe trajner. Si lojtar ka mbrojtur ngjyrat e skuadrave të mëdha sllovene, Maribor, Mura 05, Olimpija Lubljana. Ndërsa ka luajtur edhe në Sekerspor, Maccabi Herzilya dhe skuadren e njohur ukrainase, Vorskla Poltava.

Kurse, si trajner ka udhëhequr me ekipin kampion të Llamkos Vushtrrisë, ku edhe është shpallur kampion, duke prodhuar lojtar të kalibrit si Milot Rashica. Sukseset e tij, ai i ka vazhduar edhe në KF Ballkanin dhe SC Gjilanin, duke i vendosur gurëthemelet e këtyre ekipeve që sot luajnë në Evropë.

Së fundmi ishte pjesë e FC Prishtinës, që pavarësisht rrethanave, arriti që ta komponoj një skuadër shumë kualitative dhe konkuruese.

Me rastin e prezantimit, trajneri ynë i ri, Ismet Munishi deklaroi se sot është i lumtur që ka nënshkruar kontratë me njërën ndër ekipet më të organizuara në futbollin kosovar.

“?? ??????? ??????̈????? ??̈ ?? ??̈ ??????̈ ??̈ ????̈? ? ????̈, ??? ? ?????? ?? ?? ??̈ ???????????̈ ?? ???????̈? ? ???̈ ????? ??????? ??̈ ?????????̈?. ???????? ?̈????̈ ?????̈ ??????, ?? ? ???????̈ ?? ????̈? ?????????̈?, ??? ???? ??????̈? ??̈ ???̈ ????????̈ ??̈ ???̈??”, ka thënë Munishi.

Tutje, ai ka premtuar se do të jap më të mirën nga vetja që ta kthej klubin në nivelet më të larta sepse tifozët e klubit “UJQIT”, qytetarët e Ferizajt e meritojnë më shumë se gjithë të tjerët që ky klub t’i përfaqësoj e t’i bëjë krenar.

Ndërsa, presidenti i klubit, Lulzim Abazi është shprehur se me vet faktin që sot në krye të FC Ferizajt është vendosur Ismet Munishi, tregon shumë për ambiciet e klubit.

“?????̈?????? ?? ????????? ????? ?? ????̈ ?????̈ ??̈ ? ?????̈ ?? ?? ??̈ ? ??? ??????? ????? ?? ???̧?? ????? ??̈ ?????? ??̈? ??????????? ????̈ ??? ? ?? ?????? ?????̈ ????????? ????̈. ??? ???̈ ??? ? ?????? ??̈ ?? ? ????????̈ ??̈???? ??????? ???????????? ????̈ ??̈? ??̈ ???????. ?? ?? ?????????̈ ???? ??̈ ???????̈? ?? ?? ??̈ ??????? ? ??????. ??? ???????? ? ??????? ??? ??̈??, ?????? ?? ?? ??? ?? ??̈ ???????”, tha presidenti, Lulzim Abazi.

FC Ferizaj rrugëton me kampiona të kalibrit të Ismet Munishit. Kush ka menduar ndryshe, nuk na ka njohur kurrë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Përfaqësueset
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Bundesliga
Kalo në kategori