LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Gerrard trajner i Al Ettifaq në Arabinë Saudite

Zyrtare: Gerrard trajner i Al Ettifaq në Arabinë Saudite
(Foto: Getty)

Steven Gerrard ka marrë drejtimin e skuadrës saudite, Al Ettifaq, ku do të ketë në dispozicion miliona për të ndërtuar një ekip me yje.

Legjenda e Liverpoolit, fillimisht kishte refuzuar të marrë drejtimin e klubit në Saudi Pro League, por ka ndryshuar mendje duke nënshkruar kontratë.


Caktimi i ish-mesfushorit anglez në rolin e trajnerit të Al Ettifaq është zyrtarizuar nga klubi saudit.

Shkoi në Arabi për të nënshkruar kontratën, por Gerrard zbulon kushtin e çuditshëm të klubit arab dhe refuzoi ofertën e tyre
Lexo po ashtu Shkoi në Arabi për të nënshkruar kontratën, por Gerrard zbulon kushtin e çuditshëm të klubit arab dhe refuzoi ofertën e tyre

Te klubi i ri, Gerrard pritet të ndiqet nga emra të njohur të futbollit evropian, të cilët janë duke e zgjedhur Arabinë Saudite si destinacion për ta vazhduar karrierën e tyre.

Superylli portugez, Cristiano Ronaldo (Al Nassr), ishte nismëtari i një ndryshimi të madh në futbollin saudit, ku kanë zgjedhur të shkojnë futbollistë dhe trajnerë shumë të njohur, derisa shumë të tjerë pritet t’i bashkëngjiten Saudi Pro League. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Liga e Kampionëve
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli

Premier League
Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori