LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Florian Kamberi huazohet te Hibernian

Zyrtare: Florian Kamberi huazohet te Hibernian

Sulmues shqiptar, Florian Kamberi i është bashkuar klubit skocez Hibernian në formë huazimi nga Grasshopper.

Lojtari do të jetë në Skoci deri në fund te sezonit.

“Jam shumë i lumtur që jam bashkuar me klub. Një mundësi e madhe për mua që të punoj me një trajner të madh dhe një klub të tillë”.

“Jam i kënaqur me kushtet. Kemi një qendër stërvitore të shkëlqyer, skuadra është shumë e fortë dhe luan futboll të mirë”.

“Loja që luan ekipi më përshtatet dhe shpresoj që të shënojë gola”, ka thënë Kamberi në intervistën e tij të parë.

Ai do të jetë gati për ndeshjen e radhës dhe do të jetë nën urdhrat e trajnerit Neil Lennon.

Kamberi  për dy javë është stërvitur me klubin dhe e ka impresionuar trajnerin me paraqitjet e tij në stërvitje. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

E kryer: Nuk është më në planet e tij, Ancelotti i kërkon Perezit ta largojë lojtarin nga Real Madridi

La Liga
Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Tre emra në listën e Bayernit për ta zëvendësuar Tuchelin - njëri do t'iu shokojë

Bundesliga
Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Bundesliga
Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Zbulohet lojtari që do të jetë fytyra e PSG-së pas largimit të Mbappes në verë

Ligue 1
Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Top 15 klubet që fitojnë më së shumti para nga shitja e biletave: Barcelona, kampione e padiskutueshme - Reali i katërti

Ndërkombëtare
“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

“Është Modrici i ardhshëm, blijeni” - Ancelotti i kërkon Perezit blerjen e yllit të Interit

La Liga
Kalo në kategori