Shani Tarashaj i është bashkuar Grasshoppersit në formë të huazimit për sezonin 2018/19.

Sulmuesi nga Kosova pas blerjes nga Evertoni në janarin e 2016 rikthehet aty ku filloi karrierën profesionale.

23-vjeçari humbi shumicën e sezonit të fundit për shkak lëndimit dhe kështu nuk arriti të bëjë asnjë paraqitje për skuadrën angleze.

Tani ai kalon te klubi zviceran për të luajtur më shumë dhe me shpresën që do të gjejë formën më të mirë.

Tarashaj në sezonin 2016/17 ishte i huazuar te Eintracht Frankfurt ku u paraqit në 15 ndeshje.

Yjet e sportit urojnë Kosovën për 10-vjetorin e pavarësisë (Video) Yjet e sportit urojnë Kosovën për 10-vjetorin e pavarësisë (Video)

Anësori nga Prizreni shquhet për lojën e shpejt në krah dhe për driblimet e bukura.

Sa ishte pjesë e Grasshoppersit për tre sezone shënoi 13 gola në 58 paraqitje. /Telegrafi/