Kampioni i Kosovës, Drita, ka nënshkruar me mesfushorin shqiptar, Erjon Vucaj.

Vucaj së fundmi ka qenë pjesë e Luftëtarit në ndeshjet e Evropës, ndërsa kampionatin e shkuar luajti për Vllazninë.

Lojtari ka luajtur disa nga klubet më të mëdha në Shqipëri, si Tirana, Flamurtari Laçi e Vllaznia.

“Klubi jonë FC DRITA sot ka arritur marrëveshje me Erjon Vucaj, lojtar që vjen nga kampionati nga shqiptar”.

“Vucaj luan në pozitën e mesfushorit ku së fundmi ishte pjesë e Vllaznisë së Shkodrës”.

“Mirë se vjen Erjon! Nuk do të ndalemi me kaq!!!”, thuhet në njoftimin e Dritës.

Vucaj në vitin 2012 kishte marrë edhe një thirrje nga Kombëtarja A me Gianni de Biasin, por nuk ishte paraqitur në atë miqësore kundër Moldavisë.

Reklama
Reklama

Mesfushori është 27 vjeç dhe do t’i ndihmojë shumë Dritës në rrugën e saj drejt mbrojtjes së titullit. /Telegrafi/